kendi kendinize soracağınız sorulara işte cevaplarımız…

* Tüm soruları okumadan en başta sorayım ücret alacak mısınız?
– Etkinliğimizde 3 öğün yemek, eğlence, içecekler, fotoğraf çekimleri, kuş sesleri de dahil her şey  ücretsiz smiley

* 18 yaşından küçüğüm festivale yalnız katılabilir miyim?
– Üzgünüz sadece ailenizle birlikte katılabilirsiniz.

* Küçük çocuğumuz var bizde gelelim mi?
– Eğer çocuğunuz 8 yaşından büyük ise keyifle bekleriz. Fakat güvenlik ve sağlık nedenlerinden  dolayı 8 yaşından küçük çocuklarımızı festivalimize alamıyoruz.

* Festival alanına arabam ile gelebilir miyim?

– Festival alanına araç girişi yapılmamaktadır. Sizler için belirleyeceğimiz toplanma noktasında araçlarınızı park edip, bizim sizlere sağlayacağımız ulaşım araçları ile festival alanına transfer olacaksınız. Merak etmeyin araçlarınızın güvenliği için güvenlik personelimiz onlara gözü gibi bakacak smiley

* Festival için müracaat yaptım ama katılım hakkı kazanamadım. Çıkıp gelsem, beni almayacak  mısınız?
– Maalesef… Biz de festivalimize gelen tanrı misafirlerini geri çevirmek istemeyiz. Ama sınırlı sayıda olacağı için sadece katılım hakkı kazanmış kişileri festival alanına alabileceğiz. Onun dışında üzülerek, geri çevirmek durumunda kalacağız.

* Ben milletvekili tanıyorum yine de beni almayacak mısınız?
– Etkinliğimiz mecliste yapılmayacağı için maalesef milletvekili tanıdığınız bile olsa nafile smileyBizce etkinliğe katılacak bir görevli tanıdığınız olsa daha havalı olursunuz smiley Şaka bir yana müracaat formu doldurup sonucunu bekleyeceksiniz.

* Bisiklet ve Motorumla festival alanına gelebilir miyim?
– Festival alanında sizlere gösterilecek alana park etmeniz koşulu ile bisiklet veya motorunuz ile gelebilirsiniz.

* Festival alanında kendimiz yemek yapıp mangal yakabilir miyiz?
– Sizler için böylesine doğal ve zengin bir menü hazırlamışken, bu söylediğinizi duymamış olalım smiley Biz, sizler için en güzel yemekleri organik olarak hazırlayacağız. Biz sizin için kuzu çevirirken, siz kendinizi doğaya bırakın isteriz.

* Festival alanına girdikten sonra çıkabilir miyim?
-Sağlık problemleri ve yakınlarınızın size ihtiyaç duyması harici maalesef alandan çıkmanızı istemeyiz. Ama ‘Ben gideceğim’ diyenleri de zorla tutamayız tabi ki… sad

* Ya acil durum olursa bana nasıl ulaşacaklar?
– Evet telefonlarınızı alırken sizden telefonlarınızı kapatmadan vereceğimiz numaraya yönlendirmenizi isteyeceğiz. Sonrasında sizi arayanlar bizim hazırladığımız ve sizin “Teknolojik Uyku Festivali’nde olduğunuzu anlatan bir sesli mesaj ile karşılaşacaklar. Sesli mesajın sonunda acil bir durum var ise belediyenin bu festival için özel tahsis edilen numarası verilecek ve orayı araması istenecektir. O numarayı arayan kişilerin mesajları size festival alanında iletilecektir.

* Telefonumu size emanet etmek zorunda mıyım?
-Maalesef festival alanına telefon, tablet v.b. cihazlar ile girmek kural ihlali oluşturmaktadır.  Ya size verilecek özel torbanın içine koyarak, güvenli şekilde teslim edebilirsiniz. Ya da aracınızda bırakabilirsiniz Festival alanında telefon v.b. cihazla vakit geçiren katılımcılarımız olur ise maalesef etkinlik alanının dışına çıkarılacaktır.

* Telefonlarımızı alıyorsunuz biz nasıl fotoğraf çekeceğiz?

– Evet festival alanına girerken size özel hazırlanan panonun önünde son selfinizi çekip, cihazlarınızla vedalaşacaksınız. Sonrasında festival  alanında sizlerin fotoğraflarını çekip, festival bitiminde alacağınız bir facebook grubuna aktaran görevli arkadaşlarımız olacak. Onlara sadece seslenmeniz yeterli smiley İstediğiniz her anınızı ölümsüzleştirecekler ve festival sonrası facebook grubuna yüklenip oradan almanız sağlanacaktır. Kendi fotoğraf makinelerinizi  festival alanında kullanabilirsiniz tabi ki… Ama sadece fotoğraf makinesi olsun smiley

* Aklıma takıldı tüm bunları yaparken neden para almıyorsunuz?
– Haklısınız smiley Katılımcılara alanda sağlanacak tüm hizmet ve ikramlar Buca Belediyesi tarafından karşılanacaktır. Çünkü biz istiyoruz ki, hayatımızı sarıp sarmalayan tüm teknolojik gelişmelerin yanı sıra ‘Doğa Ana’nın bizlere sunduğu nimetleri de unutmayalım; dijital sarmalda bilgi bombardımanı arasında oluşan kirlilikten zarar gören ruhlarımız ve zihinlerimiz biraz da olsa dinlensin.

* Bundan daha fazla soracağınız sorunuz var ise o zaman bize müsaade smiley Festival için çalışmamız gerek. Malum Türkiye’de benzeri olmayan bir festival hazırlıyoruz… Heyecanımız ve sorumluluğumuz çok fazla…

 

Facebookta Paylaş Tweetle