Festival menümüz Our Festival Menu ??

Sabah uyanınca köylü kadınların yaptığı mis gibi gözleme, pişi ve gerçek bir organik köy kahvaltısı yanında odun ateşinde tavşan kanı çay ne güzel olur değil mi? ??
What would be nice to eat turkish pancake and a real organic village breakfast prepared by the peasant women and beside drink dark tea steeped on wood fire in the morning???

Köy ekmeği, mis gibi organik domates, salatalık yanında ayrana ne dersiniz? ??
What do you think about village bread, the organic tomato, the cucumber and also ayran ???

 

Kuzu çevirme olsun yanında bulgur pilavı, köpüklü bir ayran üzerine odun ateşinde çay da fena gitmez hani...
The lamb shawarma and the pilaf with burghul , a buttermilk and than tea steeped on wood fire…

Gece köy yapımı tarhana çorbası kazanda pişerken başında bekleyip sıcak sıcak içmenin keyfi hiç bir şeye değişilmez inanın.
Believe that pleasure of drinking hot village tarhana soup can not be changed to anything after you wait beside tarhana soup boiler while it is cooking.

 

Eh tüm bunlara ilave bir de 24 saat hiç kapanmayan kavun, karpuz, portakal, domates, salatalık kısaca tarlada ne varsa hepsinin size ikram edildiği manavımız olsun..
In addition to all these, we have a greengrocer opened 24 hours, melon, watermelon, orange, tomato, cucumber, in shortly where all of you are served on the field

 

Bu kadar yutkundurduk şimdilik yeter sanırım devamını festivale gelince öğreneceksiniz ??
We swallowed so much I think it's enough; you will learn more when you comes to the festival ??

 

 

Teknolojik Uyku Festivali Kamp Programı ??

Technological Sleep Festival Camp Program??


Festivalin Süresi:  5 - 6 - 7 Ekim 2018;
Festival Time: 5 - 6 - 7 October 2018

-Festival alanına giriş: 5 Ekim 2018 Cuma günü 16.00-21.00 saatleri arasında giriş yapılacaktır.
Entry to the festival area: On Friday, October 5, 2018, between 16.00-21.00 hours will be entered.

 

-Festival alanından ayrılış: 7 Ekim Pazar günü sabah kahvaltısının ardından olacaktır.
Departure from the festival: Sunday morning, October 7th, after breakfast.


3 öğün de bizler tarafından karşılanacak. Kahvaltıdan başlayan, öğle ve akşam yemekleri tamamen bölgede doğal ortamlarında yetişen ürünlerden oluşacak. Akşam kuzu çevirmek, kahvaltıda gözlemeleri afiyetle mideye indirmek gibi bir ayrıcalık yaşayacaksınız.
3 meals will be offer by us. Beginning at breakfast, lunch and dinner will consist entirely of products grown in the region's natural environment. In the evening you will have the privilege of turning a lamb and eating special turkish pancake at breakfast.

Festival alanında köylü becerikli kadınlarından hoşaf, reçel, ev ekmeği v.b. yapmayı öğreneceğiz. Kulağa çok hoş geliyor değil mi?
At the festival area,  we will learn how to do jam, home bread etc. from peasant skilled women . It sounds nice, does not it?

 

Sokak oyunlarını hatırlayanlarınız var mı? Sek sek… Birdirbir… Çuval yarışı… Bilye… Uzun eşek… Kaç kurtul… Mendil kapmaca… İstop… Yakan Top… Etkinlik alanlarımızda bu oyunlar sizleri bekliyor olacak.
Do you remember those street games? Hopscoth ... Leapfrog ... Sack race... Marble ... Leapfrog ... Touch ... Ball Games ... In our activity areas, these games will be waiting for you.


Kendisiyle baş başa kalmak isteyenler için de okuma alanları hazırladık. Günlük koşuşturmacadan kitaplarını ihmal edenler için bulunmaz bir fırsat.
We prepared reading areas for our guests who wanted to stay alone. It's a rare opportunity for guests who neglect their books because of run daily.


Tavla ve satranç turnuvasında iddianızı ortaya koyabilirsiniz.
You can show your difference in backgammon and chess tournament.

Cuma ve Cumartesi akşamını kamp ateşinin etrafında müzik ve hoş sohbetlerle geçirebilirsiniz.
On Fridays and Saturdays nights you can spend your time with music and nice conversations around the campfire.


Cumartesi ve Pazar sabahı günü yogayla karşılamak isteyenler için de güzel mi güzel bir köşe ayırdık.
On Saturday and Sunday morning we reserved a nice corner for those who want to start the day with yoga.

Hizmet kalitesi ve güvenlik açısından sınırlı sayıda kişi bu keyfi yaşayabilecek. Bunun için müracaat formu doldurulacak ve noter çekilişi ile katılımcılar belirlenip, bilgi verilecek. Bu nedenle elinizi çabuk tutup, müracaat formlarınızı bir an önce doldurmanızı tavsiye ederiz.
A limited number of people will enjoy this in terms of service quality and safety. Application form will be filled for this and participants will be identified and informed with notary draw. For this reason, we recommend that you keep your hand quickly and fill in your application forms as soon as possible.


Teknolojik Uyku Festivali ile ilgili tüm sorularınızı, öneri ve isteklerinizi Buca Belediyesi ilgili birimine iletebilirsiniz. 0 232 439 10 10 / Dahili 1252 ‘den Gizem Hanımla görüşebilirsiniz…
You can forward all your questions, suggestions and requests about the Technological Sleep Festival to the relevant department of Buca Municipality. 0 232 439 10 10 / Ext. 1252. 

 


 

Festival hakkındaki sorularınıza cevap almak için tıklayınız…

Click to get answers to your questions about the festival ...

 

 

Facebookta Paylaş Tweetle