Festival menümüz ??

Sabah uyanınca köylü kadınların yaptığı mis gibi gözleme, pişi ve gerçek bir organik köy kahvaltısı yanında odun ateşinde tavşan kanı çay ne güzel olur değil mi? ??

Köy ekmeği, mis gibi organik domates, salatalık yanında ayrana ne dersiniz? ??

Kuzu çevirme olsun yanında bulgur pilavı, köpüklü bir ayran üzerine odun ateşinde çay da fena gitmez hani...

Gece köy yapımı tarhana çorbası kazanda pişerken başında bekleyip sıcak sıcak içmenin keyfi hiç bir şeye değişilmez inanın.

Eh tüm bunlara ilave bir de 24 saat hiç kapanmayan kavun, karpuz, portakal, domates, salatalık kısaca tarlada ne varsa hepsinin size ikram edildiği manavımız olsun..

Bu kadar yutkundurduk şimdilik yeter sanırım devamını festivale gelince öğreneceksiniz ??

 

Teknolojik Uyku Festivali Kamp Programı ??


Festivalin Süresi:  27-29 Temmuz 2018


-Festival alanına giriş: 27 Temmuz 2018 Cuma günü 16.00-21.00 saatleri arasında giriş yapılacaktır.


-Festival alanından ayrılış: 29 Temmuz Pazar günü sabah kahvaltısının ardından olacaktır.


3 öğün de bizler tarafından karşılanacak. Kahvaltıdan başlayan, öğle ve akşam yemekleri tamamen bölgede doğal ortamlarında yetişen ürünlerden oluşacak. Akşam kuzu çevirmek, kahvaltıda gözlemeleri afiyetle mideye indirmek gibi bir ayrıcalık yaşayacaksınız.

Festival alanında köylü becerikli kadınlarından hoşaf, reçel, ev ekmeği v.b. yapmayı öğreneceğiz. Kulağa çok hoş geliyor değil mi?


Sokak oyunlarını hatırlayanlarınız var mı? Sek sek… Birdirbir… Çuval yarışı… Bilye… Uzun eşek… Kaç kurtul… Mendil kapmaca… İstop… Yakan Top… Etkinlik alanlarımızda bu oyunlar sizleri bekliyor olacak.


Kendisiyle baş başa kalmak isteyenler için de okuma alanları hazırladık. Günlük koşuşturmacadan kitaplarını ihmal edenler için bulunmaz bir fırsat.


Tavla ve satranç turnuvasında iddianızı ortaya koyabilirsiniz.

Cuma ve Cumartesi akşamını kamp ateşinin etrafında müzik ve hoş sohbetlerle geçirebilirsiniz.

Cumartesi ve Pazar sabahı günü yogayla karşılamak isteyenler için de güzel mi güzel bir köşe ayırdık.

Hizmet kalitesi ve güvenlik açısından sınırlı sayıda kişi bu keyfi yaşayabilecek. Bunun için müracaat formu doldurulacak ve noter çekilişi ile katılımcılar belirlenip, bilgi verilecek. Bu nedenle elinizi çabuk tutup, müracaat formlarınızı bir an önce doldurmanızı tavsiye ederiz.


Teknolojik Uyku Festivali ile ilgili tüm sorularınızı, öneri ve isteklerinizi Buca Belediyesi ilgili birimine iletebilirsiniz. 0 232 439 10 10 / Dahili 1252 ‘den Gizem Hanımla görüşebilirsiniz…

 

Festival hakkındaki sorularınıza cevap almak için tıklayınız…

 

 

Facebookta Paylaş Tweetle