Türkiye’de benzeri daha önce yapılmamış festivalimiz adı itibariyle sizlerde farklı çağrışımlar yaptı biliyoruz. Ancak gerçek öyle aklınızdan geçirdiğiniz gibi değil.

Peki neyin nesidir bu festival?

Uyku Festivali”nin başındaki “Teknolojik” kelimesini gördüğünüzde aslında ne olduğunu hemen anlıyorsunuz. Bu festival için “dijital detoks” en doğru tanımlama olsa gerek.

Buca Belediyesi ve Radyo Romantik Türk işbirliğiyle düzenlenen ve ülkemizde bir ilk olma özelliğine sahip “Uyku Festivali”nde günlük yaşamımızı -7 gün 24 saat- çevreleyen dijital kaostan sizleri 2 günlüğüne de olsa uzaklaştırmayı amaçlıyoruz.

Peki bunu nasıl yapacağız?

Buca’nın eşsiz doğal güzellikleriyle nam salmış kamp alanına giriş yaptığınız andan itibaren, tüm dünyayı sığdırdığımız akıllı telefonlarınıza, tabletlerinize; dolayısıyla da çağın bağımlılığı sosyal medyaya veda ediyorsunuz.


Dijital dünya üzerinden tüm yaşamımızı saran kontrolsüz bilgi bombardımanından; algı yönetimi savaşlarından uzakta geçen bu 2 günde ne mi yapacaksınız? Bu sürenin nasıl geçeceğini hayal dahi edemiyorsunuz değil mi?


O zaman siz çadır ve kamp eşyalarınızı alıp gelin; bakın neler neler sizleri bekliyor?


Biz sizin için her şeyi düşündük. Her şey ücretsiz… Biz festival alanında güvenlikten sağlığa festival süresince anılarınıza dahil edeceğiniz fotoğraflar için fotoğrafçınıza kadar her şeyi düşündük.


Tüm ihtiyaçlarınızın dört dörtlük karşılanacağı bir kamp alanı hazırlıyoruz sizler için… Doğayla iç içe geçireceğiniz 2 günde tüm öğünleriniz de tamamen doğal ürünlerden oluşacak.


Kamp ateşi etrafında müzik ve sohbet mi etmek istersiniz? Kitaplarımı özledim sadece okumak istiyorum mu dersiniz? Çocukluğunuzda kalan, artık unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarını yeniden hatırlamak mı istersiniz? Tavla-satranç turnuvalarıyla mı vakit geçirmek istersiniz? Güne yogayla mı başlamak istersiniz? 


İşte “Teknolojik Uyku Festivali” bütün bunları yapabileceğiniz bir festival olacak.


Bu festivalde yer alabilmenin tabi bazı şartları da olacak. Nedir bunlar? Her şeyden önce sizi dijital dünyaya bağlayan tüm cihazlarınızı kamp alanının dışında tutmayı kabul etmeniz ve 2 gün boyunca kamp disiplinine uyarak, keyifli vakit geçirmek. Merak ettiğiniz diğer detaylar için “Aklınıza Takılanlar” bölümüne bakmanız yeterli olacaktır. Her şeyi orada yazdık.

 

Facebookta Paylaş Tweetle